Muffinki z otrębami, jabłkami i żurawiną
Miękkie muffiny z mąki pszennej, z kawałkami jabłek i suszonych jagód, z dodatkiem cynamonu i gałki muszkatołowej. Najlepiej smakują podgrzane.
Te puszki z ciastem, z jabłkami i suszonymi jagodami, są aromatyzowane cynamonem i gałką muszkatołową. Przygotowanie zajmuje tylko kilka minut.
Składniki i przygotowanie
- Czas przygotowania20 min
- Czas gotowania20 min
- Odpoczynek5 min
- Razem45 min
- TrudnośćŁatwe
- KosztTanie
- Sposób przygotowaniaPieczenie w piekarniku
- Szacowany koszt15,40 zł 1,93 zł / os. Cena orientacyjna, zależna od sklepu. Przeliczono z euro po kursie EBC z 15 października 2026.
- Wegetariańskie
Składniki
osoby
- 5,63 zł
- 0,43 zł
- 0,39 zł
- 0,13 zł
- 1,00 zł
- 0,04 zł
- 0,03 zł
- 0,12 zł
- 0,48 zł
- 1,94 zł
- 0,76 zł
- 0,48 zł
- 1,44 zł
- 2,53 zł
Ceny z polskich supermarketów dla 10 z 14 składników, ceny belgijskie dla pozostałych.
Przygotowanie
- Wymieszaj dźwięk i mleko w misce. Pozostaw na 5 minut.
- W oddzielnej misce wymieszaj mąkę, drożdże, cynamon, sól, proszek do pieczenia, goździki i gałkę muszkatołową. ≈ 4 min
- Dodaj brązowy cukier trzcinowy, olej i jajko do mieszanki mąki. Następnie wymieszaj wszystkie suche składniki, a na końcu dodaj jabłka i jagody. ≈ 4 min
- Rozdzielcie ciasto na foremkach do muffinek, które zostały wcześniej posmarowane masłem. ≈ 3 min
- Napełnij wazony do pieczenia na około trzy czwarte. Piecz w temperaturze 200 °C (400 °F) przez 15-20 minut, aż do momentu, gdy wbita w środek patyczek będzie czysty.
Rachunek
Muffinki z otrębami, jabłkami i żurawiną
- 180 g naturalnej mąki pszennej5,63 zł
- 18 cl mleka0,43 zł
- 180 g mąki0,39 zł
- 6 gramów proszku do pieczenia (około 1/2 szklanki)0,13 zł
- Około 3,5 łyżeczki cynamonu1,00 zł
- 3/4 łyżeczki soli0,04 zł
- 1/4 łyżeczki sody oczyszczonej0,03 zł
- 1/8 łyżeczki mielonych goździków0,12 zł
- szczyptę gałki muszkatołowej0,48 zł
- 180 g brązowego cukru trzcinowego1,94 zł
- 8 łyżek oleju roślinnego0,76 zł
- 1 jajko0,48 zł
- 360 g jabłek, obranych i pokrojonych w kawałki1,44 zł
- 120 g suszonych jagód jałowowych2,53 zł
Razem15,40 zł
czyli 1,93 zł na osobę
Cena orientacyjna, zależna od sklepu.
Przybory
- salatka
- foremka do muffinek
- łyżka
- nożyk
🎬 Masz film z tym przepisem? Zaproponuj link do YouTube
✏️ Błąd, pomysł do tego przepisu? Zaproponuj poprawkę
Wasze opinie (0)
Oceń ten przepis Oceń go jako pierwszy!
Wypróbowałeś ten przepis? Zaloguj się, aby zostawić opinię i ocenę.
Aby zaproponować poprawkę, trzeba być członkiem. Zarejestruj się za darmo lub zaloguj się: będziesz mógł zgłosić błąd albo zaproponować ulepszenie, a Axelle je przeczyta.
Załóż darmowe konto Zaloguj się
Zaraz potem wrócisz do tego przepisu.