Ciasto makowe z kremem i biszkoptami
Serbski tort z maku, składający się z warstw ciasteczek i kremu z nasion maku, z dodatkiem skórki z suszonych pomarańczy, najlepiej podawać na świeżo.
Ciasto z makiem składa się z warstw ciasteczek i kremu z nasion maku, wzbogaconego skórką z suszonych pomarańczy. Przygotowuje się je wcześniej i najlepiej podawać na zimno.
Składniki i przygotowanie
- Czas przygotowania40 min
- Czas gotowania15 min
- Odpoczynek2 godz. 30 min
- Razem3 godz. 25 min
- TrudnośćŚrednie
- KosztTanie
- Sposób przygotowaniakąpiel w zimnej wodzie, a następnie schłodzenie
- Szacowany koszt43,61 zł 5,45 zł / os. Cena orientacyjna, zależna od sklepu. Przeliczono z euro po kursie EBC z 15 października 2026.
- Wegetariańskie
Składniki
osoby
Krem z makiem
- 0,95 zł
- 0,37 zł
- 0,26 zł
- 32,98 zł
- 2,85 zł
- 0,92 zł
- 0,48 zł
Montaż
- 0,60 zł
- 4,20 zł
Ceny z polskich supermarketów dla 8 z 9 składników, ceny belgijskie dla pozostałych.
Przygotowanie
- W misce wymieszaj żółtka, cukier, cukier waniliowy, krem, nasiona maku i mleko. Jeśli potrzeba, dodaj więcej mleka i dokładnie wymieszaj. Następnie gotuj na parze, mieszając, aż krem zgęstnieje.
- Przygotuj żelatynę zgodnie z instrukcją. Ubij krem z sokiem z cytryny, a następnie dodaj rozpuszczoną żelatynę. ≈ 4 min
- W kremie z maku, dodaj ubitą śmietanę i skórkę z suszonej pomarańczy. ≈ 4 min
- W formie lub w naczyniu wyłożonym folią spożywczą, ułóż warstwę ciasteczek, następnie warstwę kremu z maku, a następnie ponownie warstwę ciasteczek i kremu. Wstaw do lodówki na 2-3 godziny.
- Dekorujcie go według własnego gustu: ten tort wygląda pięknie nawet bez dodatkowych ozdób. ≈ 2 min
Rachunek
Ciasto makowe z kremem i biszkoptami
- 2 żółtka z jajek0,95 zł
- 5 łyżek cukru0,37 zł
- 1 torebka cukru z wanilią0,26 zł
- 2 opakowania proszku do przygotowania kremu waniliowego (puddingu)32,98 zł
- 100 g mąki z nasion maku2,85 zł
- około 150 ml mleka0,92 zł
- 1 saszetka żelatyny0,48 zł
- 100 g skórek pomarańczy konserwowanej0,60 zł
- 200 g ciasteczek do maczania w kawie (pištoti)4,20 zł
Razem43,61 zł
czyli 5,45 zł na osobę
Cena orientacyjna, zależna od sklepu.
Przybory
- garn
- trzepaczka
- forma
- lista zakupów
🎬 Masz film z tym przepisem? Zaproponuj link do YouTube
✏️ Błąd, pomysł do tego przepisu? Zaproponuj poprawkę
Wasze opinie (0)
Oceń ten przepis Oceń go jako pierwszy!
Wypróbowałeś ten przepis? Zaloguj się, aby zostawić opinię i ocenę.
Aby zaproponować poprawkę, trzeba być członkiem. Zarejestruj się za darmo lub zaloguj się: będziesz mógł zgłosić błąd albo zaproponować ulepszenie, a Axelle je przeczyta.
Załóż darmowe konto Zaloguj się
Zaraz potem wrócisz do tego przepisu.